השגת מטרות

מיצאו משהו שמסעיר את נשמתכם, הצטיינו בו, האמינו ביכולתכם, הבינו כיצד תרוויחו ממנו כסף ותחזקו אותו באופן יומיומי…

אירועים הקורים בעסק שלכם, הם השתקפות של מחשבותיכם, הד של פעולותיכם ושל החשיבה שהשקעתם בהם. עליכם לפתח מיומנויות ליצירת מחשבות אשר בסופו של יום יתורגמו למעשים שישרתו את העסק שלכם.

כל עסק באשר הוא מצריך תחזוקה, חשיבה ועשייה יומיומית. גם בשלב בו העסק שלכם מתפקד מעצמו לאחר שהגיע לבשלות המתאימה, עליכם לזכור שאל לכם לנוח ולהיות שאננים מבחינה רעיונית, חדשנית ושיווקית, אחרת העסק שלכם נשאר סטטי ביחס לדינאמיות המתבקשת בשוק.

בדיוק כפי שמידי בוקר אנו קמים, שוטפים פנים, מצחצחים שיניים, מתלבשים, שותים קפה, לוקחים תיק, מפתחות, מתניעים את הרכב ויוצאים לכיוון היעד שלנו, כך גם העסק שלכם זקוק מידי יום לפעילות קבועה ומקדימה שתניע אותו ליעד הבא.

בחיים שלנו אנו קובעים לנו מטרות – בית, משפחה, חינוך לילדים, טיולים, רכב חדש ועוד. כך גם לעסק, ולכן לכל עסק צריך להיות יעד. יעד משתנה ודינאמי, יעד מינימום ריאלי של כיסוי ההוצאות החודשיות המקיפות ויעד עתידי מספרי שממנו נוכל להתקיים ולחיות קצת הרבה מעבר, שכן מהותו של כל עסק הוא להיות ריווחי עבורנו. כל עסק דורש מאתנו, בעליו, להשקיע מחשבה יומיומית בגדילתו, בביצועיו, בשיפוריו, בבקרתו ומעקב על המשכיותו.

מומלץ מאד להגדיר יעדים ראליים לטווח קצר, כאלה שאתם מאמינים שתוכלו להגיע אליהם, כך שאחת לכמה חודשים תוכלו לבחון את עצמכם ולראות האם הצלחתם להתקדם, או לחלופין לאתר מוקדים מעכבים כבר בשלב מוקדם. חשוב לעצור, לבחון את ההתנהלות השוטפת, לייצר משוב כלפי העסק שלכם ולנסות להבין מה אתם יכולים לעשות בנוסף על מנת לחדש, לרענן ולהגדיל את מאגר הלקוחות.

זה הזמן שלכם להעז, לקחת את הרעיונות שנראו לכם מופרכים ולנסות להבינם לעומק בכדי להתחיל לעשות משהו. דווקא הרעיונות שנראים לנו "מסובכים" מידיי הם המצליחים והמבדלים ביותר ממתחרינו.

אז איך עושים את זה? ובכן, יזמים לא מחכים שהדברים יקרו מעצמם – הם גורמים להם לקרות!

יש הבדל בין מחויבות להצליח לבין רצון להצליח. אם אתם רוצים, אתם תעשו את הדבר שנוח לעשותו ואם אתם מחויבים, אתם תעשו כל מה שנדרש. וכדי להצליח בעסקים צריך לעשות כל מה שנדרש, ולא חשוב מי אתם ומה תפקידכם. אי אפשר להצליח ללא החלטיות והתלהבות.

אך יש לשים לב- אם תנסו לדחוף רעיון בכח, הוא לעולם לא יצליח. אחד מחוקי היסוד בטבע הוא, שכח יוצר התנגדות (חוק שימור האנרגיה).

אם תלחצו על התהליך, הוא ילחץ בחזרה. בדיוק כמו השתיל בגינה, עליכם להכין את הקרקע, להשקות, לטפח, להאמין ולאזור סבלנות, שכן אם ההשקעה שלכם בסביבה הנכונה, תגדלו עץ שייתן לכם את הפרי שאתם כל כך רוצים, ולכן עליכם לתת לרעיון שלכם את הזמן הדרוש לו כדי לנבוט ולצמוח, להכות שורש ולמצוא את המשאבים בקצב המתאים לו – ככה תצליחו בוודאות ובצורה הבריאה ביותר ליהנות מהפירות.

אין דבר כזה שאין משהו שמייחד אתכם, דאגו שיהיה דבר כזה, בני האדם שונים זה מזה ולכן בכל אחד מאיתנו יש את הייחודיות שלו עבור העסק שלו. ואם אתם חושבים שאינכם יכולים להרשות לעצמכם להכניס חידושים שיגרמו לכם להיות מיוחדים בתחומכם, הסתכלו על מה שאתם כבר עושים. גם אם כל האחרים עושים בדיוק את אותו הדבר – אם אף אחד לא הסב את תשומת ליבם של הלקוחות לכך, אולי אתם יכולים להיות הראשונים שיעשו זאת…